Kaip pasirūpinti finansine gerove karantino metu?

2020.04.14
Finansiniai patarimai
Taupymas
Karantinas

Šis karantino laikotarpis daugeliui iš mūsų yra tikrai keliantis stresą bei nerimą dėl ateities. Vienas iš aktualiausių klausimų, aptarinėjamų namuose, - kaip išlaikyti finansinį stabilumą ir nenukentėti nuo karantino sukeltų ekonominių padarinių. Mums taip pat rūpi Jūsų ramybė bei gerovė, todėl paruošėme kelis patarimus, kuriais pasinaudoję galite pagerinti savo finansinę būklę.

  1. Nuolatos sekite oficialią informaciją dėl pagalbos finansiškai nukentėjusiems nuo karantino. Jeigu priklausote nors vienai iš grupių: darbuotojų arba darbdavių, kreipkitės į nurodytas institucijas ir prašykite pagalbos. Daugiau informacijos apie išmokas darbuotojams rasite čia. Taip pat turite žinoti savo, kaip darbuotojo, teises šiuo kriziniu metu - skaitykite čia.
  2. Optimizuokite savo finansinius įsipareigojimus. Dabar puikus metas peržiūrėti savo turimas paskolas ir pradėti mokėti mažesnes mėnesio įmokas. Sutaupytus pinigus galėsite skirti savo poreikiams arba taupyti nenumatytiems atvejams TF Bank pasiruošęs Jums padėti ir pasiūlyti geriausią sprendimą. Užpildykite paraišką mūsų internetinėje svetainėje arba susisiekite telefonu 8 700 80025.
  3. Peržiūrėkite savo išlaidas bei pradėkite taupyti nenumatytiems atvejams. Jeigu to dar nedarote, pradėkite ypač įdėmiai sekti savo išlaidas. Peržiūrėkite jas, nuspręskite, ko galite atsisakyti ir tą dalį pinigų atidėkite nenumatytiems atvejams, pavyzdžiui, išlaidos vaistams. Tai padaryti padeda įvairios nemokamos programėlės, kurias galite atsisiųsti į savo išmanųjų telefoną: PocketGuard, Wally, Wallet. Kiekvieną savaitę turėkite tikslą, kiek pinigų norite sutaupyti ir įdėmiai planuokite savo išlaidas.
  4. Nepanikuokite ir neprikaupkite per daug atsargų. Stenkitės nepasiduodi visuotinai panikai ir neprisipirkti per daug maisto ir ūkinių prekių atsargų, kadangi tam sunaudosite didelę dalį savo lėšų. Realiai įvertinkite situaciją ir kiek produktų galėtumėte sunaudoti per artimiausius kelis mėnesius. Geriausia į parduotuvę eikite su iš anksto sudarytu sąrašu, kad išvengtumėte nereikalingų pirkinių.
  5. Netekus pajamų, ieškokite laikino darbo. Jeigu dėl karantino netekote savo darbo vietos ir bijote, kaip reikės išgyventi, pagalvokite, kur laikinai galite įsidarbinti, kol šalyje baigsis šis laikotarpis. Šiuo metu įvairios kurjerių tarnybos ir maisto pristatymo į namus kompanijos ieško laikinų darbuotojų – tai būtų puikus sprendimas gauti laikinas pajamas.