2025.02.03

Ar paskola būsto įrengimui priklauso nuo sezono?

Būsto įrengimas ir remontas kainuoja brangiai ir dažnai atsieina daugiau, nei planavote išleisti iš pradžių. Tarkime, norėjote perdažyti buto sienas ir lubas, bet darbų eigoje pastebėjote, kad reikia pakeisti elektros instaliaciją ar pasenusius vamzdžius. Todėl būsto įrengimo ar remonto išlaidos labai staigiai gali peraugti nuo kelių iki keliasdešimt tūkstančių eurų. 

 

Vartojimo paskola būsto remontui ir įrengimui yra patogus būdas suplanuotas ir netikėtas išlaidas padengti palaipsniui, be didelio streso. Tačiau kaip ir kiekvienas kreditas, asmeninė paskola ir jos sąlygos priklauso nuo skirtingų faktorių. Šiame straipsnyje panagrinėsime vieną jų – sezoniškumą ir kaip jis veikia paskolos kainą.

 

Būsto remonto sezoniškumas – ar tai mitas?

Paskola būsto remontui yra suteikiama remonto darbams, priemonėms bei technikai įsigyti. Kreditas gali padengti būsto įrengimo, elektros instaliacijų ir vamzdyno keitimo ar kosmetinio remonto išlaidas. Kadangi būsto remontas ir taip sukelia daug streso, paskola neturėtų sudaryti daugiau nepatogumų. Todėl vartojimo paskola būsto remontui leidžia pasiskolinti vos per kelias darbo dienas ir visą procesą atlikti internetu.

 

Kalbant apie būsto remonto sezoniškumą, tai nėra mitas. Bent jau Lietuvoje, remonto darbus žmonės dažniausiai atlieka pavasarį, vasarą ir ankstyvą rudenį. Niekas nenori vidury žiemos kelias dienas vėdinti ką tik perdažytų kambarių. Dėl to galima pastebėti ir paskolų sezoniškumą būtent tais metų laikais.

 

Kaip sezoniškumas veikia paskolos sąlygas?

Nors sezoniškumas gali turėti šiek tiek įtakos bendrai paskolos sumai, įprastai jis nėra didžiausias kintamasis. Vartojimo paskolos būsto remontui sąlygas veikia keli pagrindiniai veiksniai:

 

  • Bazinė palūkanų norma (EURIBOR) – ji priklauso nuo bendros ekonominės padėties šalyje ir pasaulyje bei banko taikomos maržos. 
  • Jūsų kredito istorija – kiekvienas bankas, prieš suteikdamas paskolą, peržiūri būsimo kliento kreditiškumą. Jūsų kredito reitingą sudaro Jūsų ankstesnių paskolų grąžinimo istorija ir tendencijos (ar mokėjote laiku, kiek paskolų turėjote ir pan.) ir esami įsipareigojimai (turimos paskolos ir kiti mokėjimai kaip sąskaitos už paslaugas).
  • Finansinė situacija – Jūsų finansinė padėtis padeda kreditą teikiančiai įmonei įsitikinti, jog turėsite užtektinai lėšų skolos įmokas mokėti laiku. Kreditorius atsižvelgia į Jūsų darbo stažą ir pajamų dydį.
  • Paskolos tipas – skirtingų paskolos tipų palūkanų norma gali kisti. Tačiau kiti veiksniai kaip paskolos suma, grąžinimo terminas, papildomi mokesčiai taip pat daro įtaką bendrai paskolos sumai. 

 

Netiesioginis sezono poveikis būsto remonto paskoloms

Kaip jau minėjome, nuo pavasario iki ankstyvo rudens yra įprastas remontų sezonas. Dėl didėjančios paklausos, gali kilti ir rinkos kaina – bet tai nėra taisyklė. Paskolos sąlygos daug labiau priklauso nuo Jūsų finansinės ir darbinės padėties bei pasirinkto banko nei nuo sezono.

 

Tarkime, „TF Bank“:

  • Būsto remonto paskolą suteikia vos per vieną darbo dieną;
  • Netaiko jokių sutarties sudarymo, administravimo ar išankstinio paskolos grąžinimo mokesčių;
  • Daugelį paskolų leidžia grąžinti iki 96 mėnesių laikotarpio;
  • Suteikia galimybę remonto eigoje pasiskolinti papildomai, jei atsirastų nenumatytų išlaidų. 

 

Kada geriausia imti paskolą būsto remontui?

Geriausias laikas imti paskolą yra tada, kada Jums paskolos reikia ir esate tinkamai pasiruošę šiam finansiniam įsipareigojimui. Todėl privalote turėti bent 4 mėnesių darbo stažą vienoje darbo vietoje, Lietuvoje ir neturėti kitų įsiskolinimų. Žemiau pateikiame daugiau patarimų, kaip tinkamai pasiruošti paskolai būsto remontui, kad ją grąžintumėte be problemų.

 

Patarimai, kaip pasiruošti paskolai būsto remontui

  • Apskaičiuokite planuojamas išlaidas – sudarykite remonto darbų sąrašą ir planuojamas išlaidas (darbų kaina, medžiagos, įranga ir pan.). Prie šios sumos pridėkite apie 10-20% papildomoms ir neplanuotoms išlaidoms.
  • Peržvelkite savo finansus – peržiūrėkite, kiek planuojamos remonto sumos galite padengti jau turimomis santaupomis. Tuomet gerai išanalizuokite savo mėnesines įplaukas ir išlaidas, kad geriau suprastumėte, kiek pinigų galite atidėti paskolos įmokoms.
  • Palyginkite skirtingų bankų siūlomas sąlygas – įvertinkite visus mokesčius (sutarties sudarymo, administravimo ir išankstinio grąžinimo mokesčius), taikomą palūkanų normą, skolos grąžinimo terminus ir lankstumą.

 

Tinkamai pasiruošus, paskolą būsto remontui gausite patogiai, be to, būsite pasiruošę ją grąžinti laiku.